Home / Nowości produktowe / CES 2016: ASUS zaprezentował innowacje technologiczne dla domu i biznesu

CES 2016: ASUS zaprezentował innowacje technologiczne dla domu i biznesu

Jakie nowości czekają na entuzjastów nowych technologii w 2016? ASUS na targach CES 2016 w Las Vegas przedstawił najnowsze modele monitorów, w tym pierwszy przenośny z USB 3.1 typu C oraz zakrzywiony 34 calowy, linię projektorów ZenBeam przeznaczonych do urządzeń mobilnych, mini komputery, VivoStick PC oraz rozwiązania sieciowe, w tym zaawansowaną aplikację do zarządzania routerami ASUS z poziomu np. smartfona.

 

Zakrzywiony MX i monitor, który zabierzemy w podróż

ASUS MB169C+ to przenośny monitor o przekątnej 15,6 cala, który otrzymał pojedynczy port USB 3.1 typu C – zarówno do zasilania, jaki wyświetlania obrazu ze źródła. Waży niewiele, bo zaledwie 800g. Wyróżnia się eleganckim, smukłym wyglądem. Wyposażony został w panel Full HD IPS o rozdzielczości 1920×1080. Odtwarza kolory w dobrej jakości i oferuje szeroki kąt widzenia.

MB169C+ (1)

Z nowości w serii Designo MX zaprezentowany został 34 calowy monitor z matrycą QHD (3440 x 1440) IPS, krzywizną 2000R i o proporcjach 21:9. Wyświetla wciągający i realistyczny obraz. Wbudowane ośmiowatowe głośniki ASUS SonicMaster wykorzystują technologię ICEpower®, opracowaną przez Bang and Olufsen – dzięki temu dźwięk jest doskonałej jakości i nie ma potrzeby instalowania dodatkowego sprzętu. Całość uzupełnia bezramkowy, elegancki wygląd, który będzie pasował do każdego nowoczesnego wnętrza domu czy biura. Ciekawostką jest, że podstawa monitora pełni funkcję bezprzewodowego pada do ładowania urządzeń mobilnych, obsługujących Qi.

Model MX27UQ to 27 calowa propozycja z wyświetlaczem 4K UHD (3840 x 2160) IPS i paletą kolorów 100% sRGB. Dostarcza wysoki poziom szczegółowości obrazu i precyzyjne kolory. Doskonałą jakość dźwięku uzyskano dzięki funkcji ASUS SonicMaster z technologią Bang and Olufsen – ICEpower®. Głośniki o mocy trzech watów posiadają Bluetooth® i pozwalają użytkownikom na strumieniowanie muzyki. W monitorze zastosowano certyfikowane przez TÜV Rheinland rozwiązania: ASUS Low Blue Light i Flicker-Free, które chronią oczy przed szkodliwym niebieskim światłem i migotaniem ekranu. MX27UQ został dopracowany w każdym detalu – także tym wizualnym. Podstawka nawiązuje do zegara słonecznego, a ramka jest wykończona delikatnie złotym kolorem.

Projektory wielkości dłoni

ZenBeam & ZenFone

Przenośne projektory ZenBeam E1Z i E1 ze światłem ledowym zostały zaprojektowane pod kątem urządzeń mobilnych. ZenBeam E1Z z interfejsem USB, wspiera systemy Android i Windows. Idealnie współpracuje z ASUS ZenFone i ASUS ZenPad. Z kolei model ZenBeam E1 posiada wyjścia HDMI/MHL, co zwiększa wachlarz urządzeń, do których można go połączyć. Cała seria wyposażona jest w jasne światło o mocy 150 lumenów, technologię DLP™ i wyświetla obraz o rozdzielczości WXGA 854×480 z odległości od ok. 0,7 do 2,5 metra. Wbudowany akumulator pozwala prowadzić prezentacje bez dostępu do źródła zasilana. Może on także pełnić funkcję banku energii dla urządzeń mobilnych.

VivoMini – niewielkie komputery o dużej mocy

Od 2016 roku pod nazwą VivoMini będą występowały kompaktowe komputery producenta o obudowach do dwóch litrów.

Przedstawione modele ASUS VivoMini VC65 mają możliwość montażu do czterech urządzeń magazynujących i funkcję RAID, co oznacza, że sprawdzą się w roli NASów lub małych systemów serwerowych. Konstrukcja umożliwia też na zamontowanie napędu optycznego. Z procesorem Intel® Core™ szóstej generacji stanowią wydajną podstawę do pracy i obsługi multimediów. Niewielkie wymiary urządzeń i możliwość ustawienia ich w pozycji horyzontalnej oraz wertykalnej pozwalają zaoszczędzić miejsce.

UN65H-02 (1)

Jeszcze mniejszy ASUS VivoMini UN65H to jednocześnie elegancki a jednocześnie w pełni funkcjonalny PC. Waży zaledwie 700g, ale z procesorem Intel Core szóstej generacji oferuje użytkownikom wyjątkową wydajność przy niezwykle niskim zużyciu energii. Posiada możliwość montażu dodatkowych urządzeń magazynujących. Wyposażono go w interfejs M.2 i szybkie Wi-Fi 802.11ac. Został nagrodzony Good Design Award.

ASUS VivoMini VM65N również otrzymał procesor Intel Core szóstej generacji. Na jego pokładzie znalazło się rozwiązanie Vivo DualBay, które pozwala na montaż do dwóch 2,5 calowych dysków twardych lub jednego 3,5 calowego. Dyskretna karta graficzna NVIDIA dostarcza realistyczny obraz w jakości 4K lub 2K, a pamięci DDR4 odpowiadają za wzrost wydajności przy mniejszym zużyciu energii. Z portami USB 3.1 uzyskujemy szybki transfer danych. Wi-Fi w standardzie AC i wbudowane głośniki z technologią ASUS SonicMaster przemawiają za tym, że komputer znajdzie swoje miejsce jako multimedialne centrum domowej rozrywki.

Komputery wielkości pendrive’ów

VivoStick PC TS10 to smukły i stylowy komputer, który zmieni każdy monitor lub telewizor z HDMI w pełni funkcjonalny desktop. Oferuje wydajność i łatwą obsługę dzięki zastosowaniu w nim najnowszej generacji procesorów Intel Cherry Trail Atom™ i systemu Windows 10. Otrzymał także Wi-Fi 802.11ac, Bluetooth 4.0, dwa porty USB, wyjście audio jack i wbudowany odbiornik Miracast. Aplikacja do zdalnego zarządzania ułatwia wygodne nawigowanie np. z kanapy czy fotela.

VivoStick_black and white

Z kolei ASUS Chromebit CS10, to najmniejsze na świecie, bo wielkości czekoladowego batonu, urządzenie z systemem Chrome. Będzie współpracował z każdym telewizorem lub monitorem z HDMI. Jest elegancki, mierzy zaledwie 12 cm długości i dostępny w dwóch stylowych wersjach kolorystycznych – Cacao Black lub Tangerine Orange. Wszechstronny Chromebit CS10, wraz z Chrome Device Management, działa jak odtwarzacz medialny typu plug-and-play. Sprawdzi się w zastosowaniach takich jak sieci informacyjno-reklamowe czy wyświetlacze sklepowe. Otrzymał takie wyróżnienia jak: 2015 Good Design Award i 2016 CES Innovation Award.

Wytrzymała płyta główna w białym wydaniu

TUF Sabertooth Z170 S w formacie ATX dla procesorów Intel Core szóstej generacji jest tak wytrzymała, że może pracować nieprzerwanie 24/7. Wyróżnia się wyjątkowym wyglądem – arktyczny cyfrowy kamuflaż, białe PCB z inspirowanym militariami wzorem i jasne diody LED.

W nowym modelu nie zabrakło charakterystycznych dla tej serii rozwiązań. TUF ICe, Thermal Radar 2 i TUF Detective 2 dostarczają kompletne oraz konfigurowalne systemy chłodzenia oraz monitorowania. Można je kontrolować z poziomu oprogramowania Thermal Radar lub urządzeń mobilnych. Komponenty stosowane w płytach głównych TUF są klasy wojskowej i przechodzą najbardziej wymagające testy w branży, potwierdzające ich pełną niezawodność i trwałość.

Nowe rozwiązania sieciowe

ASUS Router to solidna i intuicyjna aplikacja mobilna dostępna w App Store i Google Play. Pozwala użytkownikom skonfigurować router, zarządzać ruchem w sieci, aktualizować oprogramowanie i wykonywać diagnostykę sieci z poziomu smartfona czy tabletu. Opcja Game Boost umożliwia graczom błyskawicznie, za pomocą jednego kliknięcia, zmienić ustawienia routera, tak by uzyskać najlepszą wydajność sieci dla gier. W przypadku pojawienia się niestabilności sieci funkcja diagnostyki wskaże dokładnie problem i poradzi jak w kilku prostych krokach go rozwiązać. Możliwość ograniczenia pasma, ustawienia zabezpieczeń sieci i udostępniania gościom Wi-Fi daje użytkownikom szeroką kontrolę nad routerem bez konieczności uruchamiania komputera.

Wśród nowości sprzętowych dla sieci domowych znalazły się: ASUS CM-32_AC2600 – przewodowy modem router. Wyposażony został w anteny w konfiguracji 4×4 i oferuje prędkość do 2534Mbps; Kieszonkowy adapter USB-AC68, który wzbogaci notebooki i desktopy w standard Wi-Fi AC. Osiąga prędkość transferu do 1900Mbps; ASUS XG-D2008 – pierwszy 10 gigabitowy przełącznik sieciowy z dużą wydajnością, zaprojektowany pod kątem gamingu, użytkowników domowych i małego biznesu; ASUS RP-AC68U – dwuzakresowy repeater z prędkością przesyłu do 1900Mbps.


Aplikacja ASUS Router w Google Play:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.asus.aihome&hl=en

Aplikacja ASUS Router w App Store: https://itunes.apple.com/tw/app/asus-router/id1033794044

Profil Facebook ASUS Polska: https://www.facebook.com/ASUS.Polska

Profil Facebook ASUS Republic of Gamers Polska: https://www.facebook.com/RepublikaGraczy

O firmie ASUS

Firma ASUS jest producentem najlepiej sprzedających się i najczęściej nagradzanych płyt głównych oraz jedną z trzech firm będących w światowej czołówce pod względem liczby sprzedanych notebooków. ASUS projektuje i wytwarza produkty, które idealnie zaspokajają potrzeby dzisiejszego domu i biura. Firma posiada bogate portfolio na które składają się płyty główne, karty graficzne, napędy optyczne, monitory, stacjonarne komputery osobiste, komputery All-in-One, notebooki, netbooki, serwery, urządzenia multimedialne, rozwiązania bezprzewodowe, urządzenia sieciowe, tablety i smartfony. Firma ASUS zdobyła w 2013 roku 4256 nagród, i to właśnie jej przypisywane jest zrewolucjonizowanie przemysłu komputerowego dzięki komputerom Eee PC™. Firma zatrudnia ponad 12500 pracowników, w tym światowej klasy zespół badawczo-rozwojowy złożony z 3800 inżynierów. W 2012 roku dochód firmy wyniósł ok. 14 mld dolarów amerykańskich.