Home / Biura-biurowce / MIASTECZKO ORANGE ZMIENIA SIĘ W CAMPUS 160. REBRANDING ZNANEGO KOMPLEKSU BIUROWEGO W WARSZAWIE
MIASTECZKO ORANGE ZMIENIA SIĘ W CAMPUS 160. REBRANDING ZNANEGO KOMPLEKSU BIUROWEGO W WARSZAWIE

MIASTECZKO ORANGE ZMIENIA SIĘ W CAMPUS 160. REBRANDING ZNANEGO KOMPLEKSU BIUROWEGO W WARSZAWIE

Kompleks biurowy przy Alei Jerozolimskich 160 w Warszawie, znany dotychczas jako Miasteczko Orange, zmienia nazwę na Campus 160. Nowa identyfikacja ma odzwierciedlać unikalny charakter obiektu, gdzie na najemców czeka blisko 8700 m kw. wolnej i gotowej do pracy powierzchni biurowej. Wraz z rebrandingiem kompleks kontynuuje swoją historię tworzenia przyjaznego, inspirującego środowiska pracy, wspierając rozwój społeczności biznesowej w duchu nowoczesnego „kampusu”.

NOWA NAZWA, NOWE LOBBY, NOWA TOŻSAMOŚĆ

Rebranding z Miasteczka Orange na Campus 160 to więcej niż kosmetyczna zmiana. Hasło „Campus” celowo nawiązuje do innowacyjnych środowisk, które sprzyjają współpracy oraz wymianie pomysłów. Liczba „160” odnosi się do adresu kompleksu, wzmacniając lokalną identyfikację i charakter miejsca.

W ramach rebrandingu Campus 160 zyskał nowoczesne lobby, które będzie witać pracowników i gości. Za projekt była odpowiedzialna pracownia JANDER KABZA Architekci. Jego remont zakończył się 1 marca. Nowe lobby w Campus 160 zostało zaprojektowane jako reprezentacyjne i przyjazne miejsce spotkań i odpoczynku, łączące naturalne materiały, żywą zieleń oraz przemyślaną aranżację świetlną.

Otwarta przestrzeń zachęca do krótkich rozmów i nieformalnych spotkań, jednocześnie pełniąc funkcję wizytówki kompleksu; od progu wita gości i pracowników poczuciem nowoczesności i komfortu. Subtelne nawiązania do motywu kampusu widoczne są w przyjaznych miejscach do relaksu i kameralnych rozmów, podkreślając filozofię Campus 160 jako przestrzeni, w której biznes spotyka się z kreatywnością i troską o dobrostan

– mówi Lidia Malec, Associate Director, Dział Wynajmu Powierzchni Biurowych, Savills.

WYJĄTKOWY PROJEKT STANISŁAWA FISZERA

Za architekturą kompleksu stoi pracownia znanego polskiego architekta, działającego w Polsce i we Francji, Stanisława Fiszera, współtwórcy m.in. budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. W skład Campus 160 wchodzi pięć sześciokondygnacyjnych budynków o łącznej powierzchni niespełna 45 000 m kw. Połączone są na poziomie parteru i pierwszego piętra, tworząc zwartą strukturę, która zapewnia wygodną komunikację wewnątrz kompleksu.

Wcześniej Miasteczko Orange, a dziś Campus 160 od początku projektowano z myślą o komforcie użytkowników. Wszystkie stanowiska pracy mają dostęp do naturalnego światła i widok na otoczenie, a otwierane okna pozwalają na naturalną wentylację. W zadrzewionym ogrodzie z fontanną oraz drewnianym tarasem pracownicy mogą odpocząć lub popracować na świeżym powietrzu. Cały kompleks spełnia wysokie standardy ekologiczne, co potwierdza certyfikat BREEAM „Excellent”, uzyskany już na etapie projektowania.

NOWA NAZWA, TA SAMA DOBRA LOKALIZACJA

Obiekt przy Alejach Jerozolimskich 160 znajduje się w pobliżu kluczowych węzłów komunikacyjnych Warszawy – jest dobrze skomunikowany z obwodnicą oraz głównymi drogami wylotowymi (A2, S7, S8). W odległości około 500 metrów mieszczą się centra handlowe Blue City i Atrium Reduta. Dodatkowym atutem dobry dostęp do komunikacji publicznej. Pobliskie przystanki linii autobusowych, a także pociągi WKD, SKM i Kolei Mazowieckich znacznie ułatwiają codzienne dojazdy do pracy.

MIASTECZKO ORANGE ZMIENIA SIĘ W CAMPUS 160. REBRANDING ZNANEGO KOMPLEKSU BIUROWEGO W WARSZAWIE

WIELE UDOGODNIEŃ

Najemcy Campus 160 mogą korzystać z bogatej infrastruktury i szerokiej gamy udogodnień, obejmującej między innymi kantynę na ponad 200 osób, kawiarnię Costa czy sklep spożywczy, dzięki czemu podstawowe potrzeby można szybko zaspokoić bez opuszczania kompleksu. Ponadto studio do nagrań i centrum konferencyjne umożliwiają organizację wideokonferencji, nagrywanie podcastów czy streamów, a zielone strefy relaksu tworzą przyjazną przestrzeń do integracji i odpoczynku. Dodatkowym udogodnieniem jest rozbudowana infrastruktura rowerowa – ponad 200 stojaków w środku i na zewnątrz, szatnie z prysznicami oraz stacja rowerów miejskich przed budynkiem – oraz ładowarki dla aut elektrycznych, wspierające zrównoważoną mobilność. Kompleks dysponuje również ponad tysiącem miejsc parkingowych, zapewniając komfort codziennych dojazdów.

8700 M KW. POWIERZCHNI DOSTĘPNYCH OD ZARAZ

Najemcy poszukujący nowoczesnej i elastycznej przestrzeni znajdą w budynku E aż 8 670 m kw. w pełni przyrządzonej powierzchni. Są to trzy piętra (2, 4 i 5), każde po 2890 m kw., z możliwością podziału na mniejsze moduły od ok. 400 m kw. Dzięki temu Campus 160 może gościć zarówno duże korporacje, jak i mniejsze firmy poszukujące kameralnego biura w wysokim standardzie.

PRZYJAZNA FILOZOFIA „CAMPUS”

Zamiast tradycyjnego biurowca – przestrzeń łącząca ludzi, idee i technologie. Twórcy Campus 160 podkreślają, że chcą stworzyć miejsce zorientowane na człowieka, ekologię i innowacje, wspierające wspólnotowość i sprzyjające naturalnemu przepływowi wiedzy.

Campus 160 to coś więcej niż biuro. Dzięki licznym udogodnieniom, otwartym przestrzeniom i różnorodnym funkcjom staje się ekosystemem, w którym przedsiębiorstwa mogą skoncentrować się na swojej misji i celach, mając zapewnione wszystko, czego potrzebują na co dzień

– tłumaczy Lidia Malec odpowiedzialna za wynajem powierzchni w kompleksie.