Według badań przeprowadzonych na początku czerwca na zlecenie ROL Ergo, światowego lidera w rozwijaniu i promowaniu innowacyjnych podstaw biurek z regulowaną wysokością, ponad 70 % Polaków odczuwa dyskomfort fizyczny w miejscu pracy lub w szkole, a ponad połowa skarży się na bóle. Na pytanie: „Jaki rodzaj dyskomfortu fizycznego odczuwasz w pracy lub w szkole, co najmniej raz w tygodniu lub częściej?” zdecydowana większość badanych wskazała na ból pleców – 43%, bóle połączone (barki, kręgosłup, szyja) – 35% oraz problemy ze wzrokiem – 31%. Na dalszych pozycjach znalazły się bóle szyi – 22% oraz rąk – 12%. Tylko 24 % ankietowanych deklaruje, że nie odczuwa w pracy żadnego dyskomfortu fizycznego.
Mamy świadomość, że ergonomiczne miejsce pracy to klucz do komfortu fizycznego pracowników, a tym samym do większej efektywności ich działania. Jednym z najprostszych sposobów zmniejszenia dyskomfortu oraz zwiększenia skuteczności działalności jest wykonanie miejsc pracy o regulowanej wysokości. Popularność tego rozwiązania w Polsce dynamicznie rośnie.
W obliczu wzrostu liczby przedsiębiorstw oferujących stelaże do regulacji wysokości blatu biurka, klienci stykają się z problemem – jak należy wybrać stelaż najlepiej spełniający potrzeby, nie wydając więcej niż jest to niezbędne?
Oto kilka kroków, które zalecamy wykonać, żeby móc w pełni cieszyć się z wyboru stelaża pod stół o regulowanej wysokości:
Pierwszy krok – umówić się w sprawie wymiarów blatu. Wymiary blatu to pierwsza kwestia, o którą pytamy swojego klienta. Na tej podstawie ustalamy, dla kogo będzie przeznaczony stół. W wypadku, gdy wymiary wynoszą 900 mm x 800 mm, jest to znak, że klient poszukuje rozwiązania oszczędzającego przestrzeń. W wypadku, gdy wymiary – 3500 mm x 1400 mm owalne – jest oczywiste, że mowa o stole przeznaczonym do sali posiedzeń oraz nie uda się uniknąć zastosowania 3 kolumn.
Drugi krok to podjęcie decyzji odnośnie do możliwości opuszczania i podnoszenia blatu do określonych poziomów, żeby było wygodnie pracować zarówno w pozycji siedzącej, jak i stojącej. Klient często nawet nie wie, czy oferowany stelaż będzie odpowiedni do jego wzrostu.
Ten prosty kalkulator pomoże szybko dobrać najdogodniejszą dla Ciebie wysokość stołu i krzesła podczas pracy na stojącą albo siedząco.
http://friendlyworkstation.com/pl.
Zasada jest prosta – stelaż, który podnosi się tylko do wysokości 109 cm jest przystosowany dla osób, których wzrost nie przekracza 178 cm. Tymczasem dla osób o wzroście 195 cm przy pracy w pozycji stojącej, zaleca się ustawienie wysokości blatu na poziomie 117 cm. Trzeci krok – zdecydowanie, do jakiego typu biura powinien być przystosowany mechanizm regulujący wysokość. Dla freelancerów poszukujących rozwiązania dla swojego biura w domu wystarczająca będzie wersja budżetowa z niezawodnie działającą funkcją góra – dół. W tym segmencie stelaże ROL ERGO EL 500, ROL ERGO ES 600 są niekwestionowanymi bestsellerami. Tymczasem, jeżeli szukasz rozwiązania dla biura o otwartej przestrzeni (open space), raczej nie uda się poradzić sobie bez stelaży z technologią tłumienia dźwięku. Hałas to jeden z podstawowych problemów, zlekceważenie którego sprawi, że pracownicy zaczną nienawidzić swoich pracodawców.
Nasza propozycja to ROL ERGO EP 650 SUPER SILENT, gdzie średnia moc emitowanego dźwięku wynosi zaledwie 38 db.
Dystrybutor: Biuro Przedstawicielskie Janusz Kużminski, www.biuroejk.pl.