Nowa Era Papieru
Rewolucja informatyczna nie wyeliminowała z naszych domów i biur drukarek ani skanerów. Postęp technologiczny sprawia, że koszty wydruku i skanowania spadają regularnie o kilkadziesiąt procent.
Pomimo dynamicznego rozwoju narzędzi komunikacji elektronicznej druk nadal odgrywa ważną rolę w prowadzeniu nowoczesnego biznesu. – Wiele dokumentów, pokwitowań czy kontraktów ma wciąż postać papierową. Podobnie jak odręczne notatki, szkice czy pomoce wizualne wykorzystywane w realizacji codziennych zadań. Nic zatem dziwnego, że w ciągu ostatnich 30 lat – a więc w okresie intensywnej rewolucji informatycznej – zużycie papieru na świecie wzrosło o 50%.
Prawdziwe koszty druku i kopiowania
Niewielu menedżerów zdaje sobie sprawę z realnych kosztów druku i kopiowania w firmie. Tymczasem są one niebagatelne i sięgają 1–3% budżetu ponoszonego przez instytucje i organizacje na technologie informatyczne. Niestety, spora część tych środków jest wydawana nierozważnie. Według szacunków przedstawionych kilka lat temu przez międzynarodową firmę analityczną IDC, problem nieefektywności wydruku i kopiowania dotyka 3/4 światowych korporacji, a przeciętna firma płaci za obsługę tego typu procesów średnio o 20– 30% więcej niż wynosi średnia rynkowa. Do tego należy doliczyć dodatkowe (trudne do oszacowania) koszty i ryzyka wynikające z niskiej jakości wydruków czy nawet niedotrzymania terminów z powodu problemów z wydrukiem.
Laser czy atrament?
Rozwój technologiczny sprawia, że koszty wydruku lub kopiowania spadają co generację urządzeń o kilkadziesiąt procent. Proces ten widać wyraźnie w przypadku drukarek atramentowych. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że nowoczesne urządzenia atramentowe mogą być szybsze niż jakakolwiek drukarka laserowa. Zapewniają przy tym taką samą, a nawet wyższą jakość i trwałość wydruku, a także oferują wszystkie funkcje umożliwiające pracę drukarki w sieci czy zarządzanie wydrukami. Równocześnie drukarki atramentowe zużywają do 50% mniej energii, wykorzystują o 70% mniej opakowań i materiałów eksploatacyjnych, a także zajmują mniej miejsca niż typowe urządzenie laserowe.
Podstawowym warunkiem efektywnego użytkowania urządzeń jest korzystanie z oryginalnych materiałów eksploatacyjnych, przede wszystkim tonerów. Wydruki uzyskane dzięki firmowym tonerom zawierają składniki jedynie o najwyżej jakości i czystości. Zdaniem specjalistów z instytutu SpencerLab, badającego jakość wydruków na zlecenie producentów sprzętu, różnica w jakości wydruku bywa uderzająca. W przypadku urządzeń i tonerów HP jakość wydruku przy wykorzystaniu oryginalnych materiałów była dwa razy wyższa niż druku z materiałów eksploatacyjnych innych dostawców.
Po czym poznać oryginalny toner?
W przypadku produktów HP na każdym opakowaniu można znaleźć etykietę zabezpieczającą z kodem weryfikacyjnym QR Code, łatwym do zeskanowania telefonem komórkowym, a także z numerem seryjnym, który można zweryfikować na stronie WWW producenta. Firma oferuje także bezpłatne oprogramowanie do weryfikacji kodów. Wszystko po to, by zapewnić klientom komfort korzystania z najbardziej efektywnych i niezawodnych urządzeń.
Cytat:
„Nad oryginalnymi wkładami HP pracuje ponad 100 inżynierów i naukowców. Prace często wymagają wielu lat badań i rozwoju”
Tim Gliffe, dyrektor działu materiałów eksploatacyjnych HP LaserJet w firmie HP na terenie Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki
Dodatkowe informacje:
Sprawdź, czy Twoje materiały eksploatacyjne są oryginalne: hp.pl/tonercheck
Więcej informacji można znaleźć na stronie hp.com/go/supplies
Rysunek: Jak rozpoznać oryginalne tusze HP?
Etykieta zabezpieczająca HP
Numer seryjny wkładu HP
Kod weryfikacyjny HP do zeskanowania
Oprogramowanie do weryfikacji wkładów HP