Home / Office Design / Zasada Dondoli. Jak to się kręci?

Zasada Dondoli. Jak to się kręci?

Badania wskazują, że w pozycji siedzącej przebywamy 14 godzin dziennie. Blisko połowa pracowników biurowych ma bóle co najmniej raz w roku z powodu problemów z kręgosłupem, 25 proc. z tego to przewlekłe dolegliwości. Najwyższym priorytetem firmy Wagner jest temu zapobiegać i jednocześnie sprawiać, abyśmy mieli więcej motywacji i komfortu każdego dnia. Przy zakupie fotela biurowego pytajmy: Jak on się kręci? A nie: Czy on się kręci?

 

Kręgosłup jest podporą i elementem nośnym naszego ciała – to bardzo skomplikowana konstrukcja. Mimo że spełnia funkcję podtrzymującą, jest również elastyczny, aby umożliwić nam jakiekolwiek poruszanie się.

 

Jak siedzieć, to aktywnie!

Tę elastyczność kręgosłup osiąga dzięki krążkom międzykręgowym, powszechnie nazywanymi dyskami. Jednakże dyski nie są, w przeciwieństwie do innych organów, zaopatrywane w wartości odżywcze poprzez układ krążenia, lecz poprzez ruch, podczas którego są ściskane i rozprężane. Na podobnej zasadzie działa gąbka – gdy ją ściśniemy i rozprężymy, zacznie wchłaniać wodę.

Podczas statycznego siedzenia na nasze dyski działa obciążenie wielokrotnie większe, niż podczas leżenia, co uniemożliwia ich optymalne dokrwienie. Jeżeli dyski pozostają w tej statecznej pozycji przez wiele godzin, wówczas prowadzi to do problemów z całym kręgosłupem.

Przegub Dondola umożliwia aktywne siedzenie, co prowadzi do optymalnej wymiany substancji odżywczych w dyskach. Idealny fotel powinien zapewniać optymalną pozycję siedzącą i odciążającą nasz kręgosłup oraz okolice miednicy, co sprawi, że całe plecy będą bez przerwy odciążone i – zgodnie z naszą anatomią – podparte.

 

Ruch – podstawowym czynnikiem naszego życia

Przegub Dondola pozwala na utrzymanie mięśni pleców w ciągłym ruchu, co zapobiega wadom postawy i skrzywieniu kręgosłupa. Kolejnym interesującym efektem ubocznym „ruchliwego siedzenia” jest aktywacja naszego ośrodka ruchu, co utrzymuje nasz mózg przez cały dzień w stanie „orzeźwienia” i podnosi nasza koncentrację i wydajność.

http://wagner-wellness.pl/

 

Dondola wprowadza ruch

Projekt Dondola powstał we współpracy z lekarzami Medycyny Pracy oraz fizjoterapeutami. To jedyny w swoim rodzaju system ruchomego siedzenia w osi poziomej i podłużnej w stosunku do powierzchni siedzenia.

Udowodniono naukowo, że fotele firmy Wagner z przegubem Dondola poprawiają stan naszego kręgosłupa*, za co produkt ten został wielokrotnie odznaczony, m.in. przez wiodące czasopismo „Facts”.

Idealny fotel powinien zapewniać optymalną pozycję siedzącą i odciążającą nasz kręgosłup oraz okolice miednicy, co sprawi, że całe plecy będą bez przerwy odciążone i podparte.

Badania naukowe Uniwersytetu w Regensburgu pod przewodnictwem naukowym prof. Grifka ujawniły rewolucyjne wyniki:

– zmniejszenie bólu u 66 proc. przebadanych osób

– zmniejszenie ograniczeń w ruchu spowodowanych bólem o 50 proc. (Oswestry Disability Index)

– znaczący wzrost ogólnego samopoczucia nawet o 39 proc. (SF3)