Po rozszerzeniu bazy noclegowej, WorkTrips.com znacząco ułatwia organizację podróży służbowych również do mniejszych miejscowości oraz w okresach targowych, gdy trudniej o znalezienie wolnych pokoi.
Nasze rozwiązanie otwiera również możliwość na połączenie wyjazdu służbowego z odpoczynkiem, tzw. workation lub bleisure, co również może wpłynąć na większe zadowolenie pracowników.
– mówi Filip Błoch, prezes i współzałożyciel WorkTrips.com (d. Hotailors).
- Klienci WorkTrips.com mają dostęp do prawie całej bazy noclegowej Booking.com. W ofercie nie ma obiektów, które wymagają płatności na miejscu. Dla wygody pracownika każda podróż musi być przedpłacona;
- Łącznie w systemie WorkTrips.com użytkownicy mają dostęp do ponad 2,2 miliona obiektów noclegowych na całym świecie;
- Worktrips.com oferuje swoim klientom również zniżki z poziomu Genius 1 i 2.
Pracownicy są wysyłani w delegacje nie tylko do największych i najbardziej popularnych miast z dużą bazą noclegową. Wyjazdy służbowe, spotkania czy konferencje odbywają się również w mniejszych miejscowościach, które nie są już tak popularne i wypełnione hotelami. Często w takich przypadkach, nocleg musi być zarezerwowany w mniejszych hotelach, czy nawet pokojach.
W takiej sytuacji osoby podróżujące służbowo musiały wybierać obiekty oddalone od miejsca ich spotkania czasem nawet o kilkadziesiąt kilometrów. Alternatywą był kontakt z naszymi agentami celem znalezienia obiektu spoza naszej bazy. To wydłużało czas rezerwacji i powodowało niepotrzebne komplikacje – Zintegrowanie Booking.com z naszym narzędziem, poszerzyło bazę WorkTrips.com o mniej popularne miasta i miejsca noclegowe. Teraz w naszym narzędziu jest ponad 2,2 miliona hoteli, apartamentów, aparthoteli, pokoi jak i innych typów zakwaterowania krótkoterminowego. Od osób korzystających z naszego systemu słyszymy, że to ogromne ułatwienie i oszczędność czasu.
– mówi Maciej Stopierzyński, dyrektor ds. technicznych (CTO) i współzałożyciel WorkTrips.com.
Sposób na workation i bleisure
Integracja Booking.com z narzędziem WorkTrips.com pozwala również na więcej możliwości łączenia pracy z wypoczynkiem. Pracownik ma możliwość przedłużenia swojego wyjazdu służbowego o np. dni weekendowe i zapłacenia za powstałą różnicę kartą prywatną, zostając w tym samym obiekcie.
W czasie pandemii popularność zyskała praca hybrydowa czy zdalna. Coraz więcej osób chce to utrzymać, również ze względu na możliwość pracy z dowolnego miejsca na świecie – tłumaczy Filip Błoch. – Nasze rozwiązanie otwiera również możliwość na połączenie wyjazdu służbowego z odpoczynkiem, tzw. workation lub bleisure, co również może wpłynąć na lepsze samopoczucie pracowników. To niezwykle ważne w sytuacji, gdy rekrutacja specjalistów jest coraz trudniejsza i kluczowym staje się zatrzymanie ich w firmie.
– dodaje Filip Błoch.
Bleisure to określenie na połączenie wyjazdu służbowego z odpoczynkiem (połączenie ang. słów „business” oraz „leisure”), w którym pracownik przedłuża wyjazd o dodatkowy dzień lub kilka na urlop. Jest to coraz bardziej popularny trend, który może być korzystny zarówno dla pracodawcy, jak i pracownika.
Główne korzyści płynące z korzystania z opcji bleisure:
- Zadowolenie i relaks pracownika podczas podróży zdecydowanie wpływa na lepszą efektywność pracy – również po powrocie z takiego wyjazdu;
- Jest to oszczędność czasu i pieniędzy dla pracownika – zostając dłużej w miejscu podróży służbowej, zaoszczędza on czas na dojazd w dane miejsce (już tam przebywa) oraz pieniądze za podróż (z własnej kieszeni dopłaca tylko za dodatkowe noce, które spędzi tam po zakończonej pracy).
Z drugiej strony, workation (połącznie ang. słów „work” oraz „vacation”) jest sposobem na pracę z dowolnego miejsca na świecie. Przykładem takiego rozwiązania może być dłuższe pozostanie pracownika w miejscu, do którego przyjechał na delegacje lub celowa zmiana miejsca pobytu, aby zmienić otoczenie. W takim trybie pracownik może dalej pełnić swoje obowiązki, korzystając popołudniami z otaczającej go przyrody lub uroków czy atrakcji miasta. Dzięki temu ma w pewnym sensie wakacje, nie wykorzystując przy tym cennych dni urlopu.
Takie podejście jest korzystne dla obu stron. Pracodawca ma bardziej efektywnego i zadowolonego pracownika, a on po zakończeniu pracy może korzystać z pobytu w nowym miejscu. W takie miejsce może pojechać z rodziną, co sprawia, że może w bardzo płynny sposób połączyć życie zawodowe z rodzinnym.